Balıkesir Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi

Türkiye’nin en yaygın olarak kullanılan PROMED marka tıbbi atık sterilizasyon cihazlarını üreten firmamız, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Katı Atık Düzenleme Depolama Sahasının içerisinde bulunan Tıbbi Atık Sterilizasyon tesisinde, Balıkesir’in bütün ilçelerinden tıbbi atıkları toplama, taşıma ve sterilize etme işlemlerini yürütmektedir. 2015 yılından itibaren aktif olarak çalışan tesiste 01.03.2017 tarihinden itibaren firmamız özverili bir çalışma yaparak yüz ölçümü oldukça büyük olan Balıkesir ilinin bütün ilçelerinden araçlarla atıkları toplama ve taşıma işlemini gerçekleştirerek gün sonunda tesisimize getirip sterilizasyon işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, firmamız ve atık üreten kurum üçgeni arasında imzaladığımız tıbbi atık sözleşmesi ile Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliğinin kuralları çerçevesinde ayda 50 kg ve üzeri atık üreten Balıkesir ilindeki bütün kurumlara ulaşıp atıklarını toplamaktayız. Bunun dışında da 50 kg ın altında atık üreten kurumlar için de özel çalışmalarla atıklarının toplanmasını sağlayıp tesisimize getirilmesi işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Tesise gelen atıklar tıbbi atık konteynerlarına yüklenerek sterilizasyon edilmek üzere beklemek amacıyla tesisimizde bulunan geçici tıbbi atık deposunda bekletilir. Depoda bekletilen atıklar düzenli sırayla tıbbi atık sterilizasyon cihazına boşaltılarak sterilize işlemi gerçekleştirilir.

Balıkesir ilinin bütün ilçelerinde tıbbi atıklarla ilgili danışma ve konu ile ilgili yardım alabilmek amacıyla ulaşabileceğiniz iletişim sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.