Ordu Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi

Vertisa Çevre Teknolojileri İnş. Rek.Dan. İth. İhr. Ltd. Şti olarak; Ordu Büyükşehir sınırları içerisinde oluşan sağlık kuruluşlarından kaynaklanan atıkların toplanması taşınması ve bertarafı konularında hizmet vermek üzere Ordu Büyükşehir Belediyesi ve firmamız arasında 09.06.2016 tarihinde iş akdi imzalanmıştır. Sözleşmemize istinaden TSE standartlarına uygun 2 adet tıbbi atık toplama aracımız ve yeterli sayıda çalışanımız ile iş konumuzu özenle icra etmekteyiz.

Sağlık kuruluşlarından Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın belirttiği kurallar akabinde verdiğimiz hizmet ile topladığımız atıkları Gölevi Mahallesi Sinandede Caddesi No:93 Ünye/ ORDU adresinde bulunan Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisimize kabul etmekteyiz. Sterilizasyon tesisimize kabul edilen tıbbi atıklar yeterli sayıda konteynerlara alınarak sterilizasyon otoklavlarında sterilizasyon işlemine tabi olduktan sonra kırıcı ünitelerinde küçük fiziksel parçalara ayrılarak düzenli depolama sahalarına iletilmektedir.

Bütün işlemler bittikten sonra ay sonları verilen hizmet karşılığında her yıl Aralık ayında Mahalli Çevre Kurulu kararlarıyla belirlenen tıbbi atık kilo miktarı bertaraf ücretlerince, sağlık kuruluşlarına fatura edilmektedir. Tıbbi atık bertaraf ücretlerinde günümüz tefe tüfe oranları ve diğer ekonomik koşullar göz önünde bulunarak fiyat belirlemesi yapılmaktadır.

Sağlık kuruluşları ile firmamız arasındaki sözleşme iki firma arasındaki insiyatife göre belirlenmektedir. Bir örneği aşağıda sunulmaktadır.

Tıbbi atık sözleşmesi için tıklayınız.